Dziecięcy okulista

” alt=”” />Systematyczne wizyty u stomatologa pozwolą na kontrolę stanu naszych zębów a także leczenie ubytków zanim zaczną nam dokuczać. Bardzo ważnym badaniem w diagnostyce stomatologicznej jest niewątpliwie pantomogram, który potocznie nazywany jest zdjęciem panoramicznym. Jest to RTG stawu skroniowo-żuchwowego, szczęki, zębów, żuchwy i zatok szczękowych. Za jego pomocą można wykryć jakieś dodatkowe zęby, nadliczbowe, zatrzymane, a także próchnicę, a oprócz tego zaplanować właściwe leczenie u stomatologa.

Kiedy problemy ze wzrokiem nie przynoszą żadnych bolesnych symptomów, pociechy często o nich nawet nie mówią. Niestety brak jakiejkolwiek interwencji bardzo często może skutkować narastającym pogarszaniem się wzroku, poprzez to tak ważna jest dokładna obserwacja zachowań naszej pociechy i w razie podejrzenia nawet najmniejszych zaburzeń wzroku trzeba natychmiast zgłosić się do odpowiedniego specjalisty. Okulista dziecięcy zrobi potrzebne badania diagnostyczne, jak badanie ruchów gałek ocznych, ostrości wzroku, badanie w kierunku niedowidzenia, badania refrakcji, a w sytuacji takiej potrzeby zastosuje odpowiednie leczenie okulistyczne.

Wszelkie zaburzenia układu nerwowego, które nie są poddane leczeniu prowadzą zazwyczaj do różnych chorób neurologicznych. Skrupulatna obserwacja reakcji ciała na niektóre bodźce a oprócz tego różne badania obrazowe takie jak przykładowo rezonans pozwalają lekarzowi na dokładną ocenę funkcjonowania naszego układu nerwowego. Niewątpliwie warto udać się do neurologa, w momencie kiedy zaobserwowaliśmy u siebie takie symptomy jak: kurcze i drżenie mięśni, bóle, problemy z koordynacją ruchową, kłopoty z pamięcią, zaburzenia snu, osłabienie mięśni, nieprawidłowa praca zwieraczy. Neurolog podczas pierwszej wizyty wykona dokładne badania odruchów fizjologicznych a dodatkowo przeprowadzi dokładny wywiad lekarski, który jest kluczem do dalszego postępowania diagnostycznego.