Drewno opałowe trzeba składować poprzecinane na kawałki o długości 30 cm.

Drewno kominkowe jako opał powinno cechować się określonymi cechami, przede wszystkim musi być twarde, suche oraz posiadać w miarę możliwie jak najgęstszą strukturę. Drewno kominkowe trzeba przechowywać poprzecinane na kawałki o długości 30 cm. Prócz omówionych parametrów nabywając drewno powinniśmy również zwrócić uwagę na prędkość schnięcia oraz dodatkowo łupliwość, są to tak samo ważne aspekty. Od tego czy bardzo dobrze dobierzemy nasze kominkowe drewno zależy przede wszystkim jakość oraz wysokość ognia, kolor i intensywność dymu.

Drewno kominkowe kiepskiej jakości może także zrobić nam problemy jeśli rozchodzi się o czyszczenie komina. W trakcie zakupu powinniśmy w głównej mierze sugerować się kalorycznością określonego gatunku opału, jest ona dość istotna jeżeli chodzi o czas palenia a oprócz tego ciepło jakie daje kominek. Najpopularniejsze gatunki drewna kominkowego to: olcha, topola, grab, jesion, buk.

Poszukując drewna kominkowego należy wziąć pod uwagę te propozycje. Ceny drewna wahają się w zależności od rejonu w jakim mieszkamy oraz bieżącej dostępności drewna. Jeżeli posiadamy duże ilości gotówki i mamy zamiar zakupić najlepszej jakości towar możemy zaciekawić się grabem, to najdroższe drewno do kominka jakie będziemy mogli zdobyć. Jak widać wybór drewna do kominka jest duży i trzeba podczas wyboru patrzeć na swoje możliwości pieniężne a oprócz tego potrzeby.

Źródło: drewno kominkowe waraszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *