Antyki mogą posiadać także wielką wartość.

Każdy z nas posiada coś starego. Coś pięknego, co leże na półce, lecz raz na jakiś czas zerkniemy na to i szczerze się uśmiechniemy. Mówimy na to antyki, czyli różnego typu przedmioty, które towarzyszyły nam, gdy byliśmy maleńkimi dziećmi, albo gdy dzieckiem był nasz kochany dziadzio, babcia czy prababcia.

Właściwie każdy antyk posiada jakąś historię i jak to czasami się mówi , jeśliby był w stanie mówić, to zapewne miałby interesujące rzeczy nam do opowiedzenia „. Każda wizyta na naszym strychu kończy się wytrzeszczem oczu oraz lekkim szokiem, ponieważ pod starych rupieci i warstwą kurzu można czasami znaleźć kawałek historii oraz stary przedmiot, którego nie widzieliśmy od sporej ilości lat, albo był własnością naszych rodziców, czy też naszych dziadków i nie widzieliśmy go na oczy nigdy wcześniej.

Różnego rodzaju antyki mogą posiadać też bardzo dużą wartość, bo sporej ilości z nas pragnęło by posiadać taką niesamowitą pamiątkę po kimś, kto został legendą i zapisany został w kartach sławy a także pamięci bardzo wielu ludzi. Mogą nam więc dostarczyć nie małych gotówki, jeżeli mamy u siebie coś tak cennego. Do moich osobistych antyków należy na pewno przepiękne pianino po dziadku, który lubił drażnić naszą babcię a także grać jej na nerwach. Lecz kochali się ogromnie mocno i zachowało się po nich wiele intrygujących przedmiotów – małych, lub większych. Poprzez to znajdują się wciąż w naszej pamięci i trwają w niej mocno, a przedmioty na komodzie przypominają nam opowieści z nimi związane.

Autor: Antyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *