Kupując internetowe monety bezpośrednio od właściciela kryptogiełdy, transakcja zostanie niestety obciążona opłatą manipulacyjną.

Nasza polska giełda kryptowalut to takie miejsce, w którym wymiana walut odbywa się wirtualnie. Gwarantuje ona odnalezienie bardzo dużej dawki niezbędnych informacji rynkowych, w tym także wartości określonych monet bądź ich wyceny. Na takiej giełdzie możemy kupować a także sprzedawać monety. Cały proces odbywa się przez bezpośredni wykup monet od samej giełdy.

Kupując internetowe monety wprost od właściciela kryptogiełdy, transakcja będzie obciążona opłatą manipulacyjną. Tutaj w transakcję nie jest zaangażowany żaden inny inwestor. Tego typu transakcja polega na tym, iż z rachunku bankowego transferowana jest waluta fizyczna a także wymienia się ją na waluty wirtualne według ich bieżącej wyceny. Jednak w innej sytuacji to giełda tego typu odgrywa wyłącznie rolę pośrednika. Jest wtedy platformą która umożliwia spotkanie osób kupujących a także sprzedających oraz realizowanie pomiędzy nimi transakcji wymiany walut.

Giełda jest miejscem niezwykle bardzo ważnym dla wszelkich inwestorów walut internetowych. W sieci internet istnieje całe mnóstwo profesjonalnych platform które pozwalają na kupno i sprzedaż kryptowalut np Litecoin czy też Bitcoin.

Tego typu giełdy często zostają skrupulatnie dopasowane zarówno do oczekiwań ludzi posiadających już jakieś doświadczenie oraz jakąś wiedzę z klasycznych rynków, i do zaczynających inwestorów, którzy nigdy jeszcze nie mieli styczności z tą giełdą. W Polsce największa współcześnie giełda pozwalająca wymianę internetowych walut to BitBay.

Zobacz więcej: Kupno Bitcoin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *