Podatki w Norwegii odróżniają się od polskich.

Finanse bywają trudnym tematem dla wielu ludzi, rozmaite podatki a także roczne rozliczenia różnią się zależnie od kraju gdzie podjęliśmy pracę. W czasach w których sporej ilości Polaków zamieszkuje oraz zarobkuje poza Polską warto korzystać z pomocy różnych biur podatkowych, które doskonale znają odpowiednie przepisy i pomogą uzyskać zwrot podatku. Na terenie Norwegii każdy pracownik powinien zrobić sobie specjalną kartę podatkową, a na przełomie dwóch miesięcy czyli marca i kwietnia oddać zeznanie podatkowe.

Podatki w Norwegii odróżniają się od polskich, w rozliczeniu rocznym można starać się o zwrot pieniędzy w niektórych sytuacjach np za dojazd do pracy a dodatkowo dojazdy do miejsca w którym mieszkamy poza granicami państwa, co jest w szczególności atrakcyjne dla obywateli Polski którzy przyjeżdżają do współmałżonka oraz dzieci zamieszkujących na terenie Rzeczpospolitej Polskiej – wtedy jest to tzw. zeznanie Pendler.

Przez pierwsze dwa lata pracy będziemy mogli starać się o dziesięć % zwrotu pieniędzy, jednakże w takiej okoliczności nie przysługują już pozostałe ulgi. Księgowość w Norwegii na początku może wydawać się wyjątkowo trudna, jednakże aktualnie działa mnóstwo firm oferujących wsparcie w trakcie rozliczeń – są to przedsiębiorstwa zarówno polskie oraz norweskie, które są przede wszystkim nastawione na zagranicznych klientów, częstokroć mających kłopot z językiem norweskim. To bardzo duża oszczędność naszego wolnego czasu a oprócz tego zapewnienie tego, że nasze rozliczenie podatkowe będzie należycie wykonane.

Bardzo często samemu możemy popełnić jakieś błędy lub czegoś ważnego nie odliczyć. Przeważnie także tego typu jednostki boją się o poprawne wypełnienie własnego zeznania. Koszt rozliczenia nie jest zbyt duży, poprzez to warto rozważyć takie rozwiązanie.

Więcej: https://norwegiaconsulting.pl/ksiegowosc-norwegia.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *