Program LoMag – stworzenie dokumentu oferty

Nawet najbardziej złożone dokumenty magazynowe -> http://www.lomag.pl/InstrukcjaDokumenty/, nie muszą być trudne w utworzeniu. Jeśli posiadamy dobre oprogramowanie, to praca będzie przebiegać całkowicie bezproblemowo. Program magazynowy LoMag umożliwia stworzenie dokumentu oferty. Wystarczy kliknąć na ikonę oferty, która znajduje się na pasku głównym (symbol czerwonego znaczka z procentem). Na ekranie pojawi się nowe okno zatytułowane „Oferty”. Za jego pomocą można stworzyć oferty cenowe dla klientów.

Tworzenie oferty

W pierwszej kolejności wybieramy kontrahenta, dla którego będzie stworzona oferta. Ponadto określamy datę utworzenia dokumentu. Program automatycznie wygeneruje numer dokumentu. Sposób numerowania można zmienić w ustawieniach – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. Dodatkowo mamy możliwość wpisania dodatkowych informacji w okienku „Uwagi”. Warto zwrócić również uwagę na takie okienka, jak rodzaj wydruku, wydruk, status, czy też rodzaj płatności. Warto widzieć, że użytkownik może zdefiniować inne rodzaje płatności.

Dodawanie towarów

Klikając w przycisk „Dodaj” rozpoczniemy proces kompletowania towarów. Pojawi nam się nowe okienko, gdzie musimy wskazać konkretny produkt. Możemy wyszukać go za pomocą całej nazwy lub jej fragmentu. Istnieje również możliwość wyszukania za pomocą kodu kreskowego. Poniżej znajdują się najważniejsze parametry dotyczące oferty. Musimy wybrać rodzaj rabatu, a także określić jego cenę.
Jeśli chcemy, aby na dokumencie wyświetlały się rabaty, to musimy zaznaczyć to w ustawieniach. Wchodzimy w zakładkę „Ustawienia”, a następnie „Dokumenty”. Wybieramy z listy wiersz „Oferta”. Wyświetlą nam się wszystkie dostępne opcje, które możemy włączyć lub wyłączyć. W tym przypadku zaznaczamy okienko „Obsługa rabatów na fakturach i zamówieniach”. Dzięki włączeniu tej opcji podczas edycji dokumentu oferty będziemy mogli wybrać istniejący rabat lub zdefiniować nowy. Oczywiście można również wybrać rabat jednorazowy, który będzie obowiązywać w konkretnym przypadku.

Więcej: dokumenty magazynowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *